MÜSİAD Konya Şubesi Zambiya heyetini ağırladı

04.07.2017 17:55:41 tarihinde eklendi, 505 kez okundu
MÜSİAD Konya Şubesinin daveti üzerine Konya’ya gelen Zambiya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bwalya Lyapa Nondo ve beraberindeki heyet, bir dizi temaslarda bulundu.

Temaslarının ardından Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkan Ömer Faruk Okka ile de görüşen Zambiya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bwalya Lyapa Nondo’ya Konya tarımı ve sanayisi hakkında bilgi verildi.

Ziyarette konuşan Zambiya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bwalya Lyapa Nondo, Konya ile Zambiya arasındaki ticari ilişkilerin artırılması gerektiğine dikkat çekerek, “Türkiye’yi Zambiya’ya yatırım yapacak önemli bir ülke olarak görmekteyiz. Türkiye ile Zambiya arasında oldukça önemli ve ileri düzeyde ilişkiler var. Bizimde yapmamız gereken bu ilişkileri ticarete ve ekonomiye yansıtmaktır. Zambiya’ya sizleri davet ediyorum. Çünkü Zambiya Afrika’da yatırım yapabileceğiniz önemli bir ülkedir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka’da “MÜSİAD Konya’nın kurulduğu günden bugüne 24 yıllık süreçte şehrin ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamış ve yön vermiştir. Şehrimizin ihracatına katkı sağlamak için Afrika’yı hedef Pazar ilan ettik ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Afrika’daki birçok ülkeye iş seyahatlerimiz oldu ve Afrika’dan da birçok ülkenin temsilcisini burada ağırladık. İlişkilerimizi geliştirerek ticaretimize katkı sağladık. Bu yönde faaliyetlerimize ara vermeden devam edeceğiz. Bu toplantımızın da Konya ile Zambiya arasındaki ilişkilerine katkı sağlayacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin ardından akşam yemeğinde MÜSİAD Konya Şube üyeleriyle birlikte bir araya gelen heyet, Zambiya’yı anlatan tanıtım videosunu izledi. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Zambiya Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bwalya Lyapa Nondo’ya hediye taktim etti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS