Vertigo tedavisinde manevra uygulamaları

02.07.2017 17:38:45 tarihinde eklendi, 522 kez okundu
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Mehmet Şentürk, vertigo hastalığı tedavisinde manevra uygulamasının hastaya hemen uygulandığında olumlu sonuçlar alınabileceğini söyledi.

Konya Hospital Dr. Mehmet Şentürk, vertigo hastalığının kişinin günlük hayatını olumsuz etkilediğini, baş dönmesi, dengesizlik eşliğinde bulantı ve kusmaya neden olduğunu belirtti. Şentürk, vertigo hastalığının en sık sebebinin ise arka salyangoz kanalında taş oluşması olduğunu kaydetti. Op. Dr Şentürk, iç kulakta mikro taşların oluşumunun iç kulak sıvı dengesini ve sinir uçları hassasiyetini bozduğunu ifade ederek, "Denge sağlayıcı ve bulantı kesici ilaçların yanında bu mikro kristalleri kanal ortamından iç kulak geniş havuz ortamına yöneltecek manevralara da ihtiyaç vardır. Hatta bazen bu manevraların kendisi bile vertigonun bu çeşidinin tedavisinde tek başına yeterli olabilir. Arka salyangoz kanalı mikro kristalleri kaynaklı vertigonun tedavisinde bu manevraları poliklinik şartlarında hastaya hemen uygulanmak suretinde çok olumlu sonuçlar alınmaktadır” dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS