TÜBİTAK Bilim Kurulu Konya’da toplandı

04.06.2017 17:06:13 tarihinde eklendi, 457 kez okundu
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 267.Bilim Kurulu Toplantısını Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Konya Bilim Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt ve NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ile birlikte Bilim Kurulu Üyeleri ve Başkan yardımcılarının katıldığı toplantının ardından heyet ilk olarak Konya Bilim Merkezi’ni ziyaret etti. Buradaki sergilerle ilgili detaylı inceleme yapan heyet Bilim Merkezi’nin kent ve bölge için büyük önem taşıdığını ve sergilerin bilimin gelişmesinde ciddi katkısını olacağını söyledi. Heyetin bir sonraki durağı ise Kelebekler Vadisi oldu. Burada yetkililerden bilgi alan bilim adamları Konya’da böyle bir eserin olmasının büyük avantaj olduğunu belirterek Kelebekler Vadisinin kente ayrı bir renk kattığını kaydetti. Konya’da da kısa bir gezi yapma fırsatı bulan bilim adamları kente hayran kaldı.

“Konya Protokolü ve TÜBİTAK heyeti iftarda buluştu

TÜBİTAK heyeti son olarak NEÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına katıldı. Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, NEÜ Rektör Yardımcıları ve diğer davetlilerin de katıldığı iftarın ardından TÜBİTAK Bilim Kurulunun Konya programı sona erdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS