Türkiye ve Avrupa’nın ilk gyrocopter kadın pilotu NEܒde

10.03.2017 16:45:51 tarihinde eklendi, 403 kez okundu
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) TULPAR Havacılık Topluluğu, Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk kadın gyrocopter (kaldırma kuvvetini serbest olarak dönen rotor pallerinden itme kuvvetini ise motor ile sürülen rotor düzlemine dik olan bir pervane aracılığıyla sağlayan helikopter) pilotu olan Hatice Nur Gündoğdu’yu ağırladı.

Konuşmasını, Mevlana’nın; “Neyi arıyorsan O’sun sen” sözleriyle bitiren Hatice Nur Gündoğdu, Dünya Havacı Kadınlar Haftası dolayısıyla, IWOAW; merkezi Kanada’da bulunan ve ülkelerin etkinlik yarışı içerisinde olduğu Dünya Havacı Kadınlar Haftası Enstitüsü Pembe Uçak Uçurma Etkinlikleri kapsamında, IWOAW portalında Türkiye’ye yarışmada destek olan TULPAR Havacılık Topluluğu ve öğrencilerle birlikte pembe kağıt uçak uçurdu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS