Rektör Şeker, Almanya’da “Science 20 Dialogue” toplantısına katıldı

03.02.2017 16:10:24 tarihinde eklendi, 453 kez okundu
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Almanya’da gerçekleştirilen “Science20 Dialogue” forumunun dünya sağlığı ile ilgili liderlere sunulacak sağlık sonuç bildirisinin yazım toplantısına katıldı.

Sağlığın ve bilimin geliştirilmesi için farklı sivil toplum gruplarıyla diyaloğun büyük önem taşıdığına vurgu yapılan toplantıda, ilk kez bilim ve araştırma topluluğunun "Bilim20" olarak G20 sürecine dahil edildiği ve bunun büyük önem taşıdığı vurgulandı. Alman Ulusal Bilimler Akademisi Leopoldina ev sahipliğinde G20 ülkelerindeki bilim akademileri, küresel sağlığın iyileştirilmesi konusunda bilimsel öneriler geliştirdi. Türkiye Bilimler Akademisini (TÜBA) temsilen Konsey Üyeleri, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur “Science20 Dialogue” forumunun sağlık sonuç bildirisinin yazım toplantısında bilim ve sağlığın gelişmesi için yapılması gerekenler konusunda düşüncelerini diğer katılımcılarla paylaştı. 22 Mart 2017’de Halle’de (Salle) düzenlenecek Science20 Diyalog forumunda, sonuçlar ulusal ve uluslararası uzmanlar tarafından sunulacak ve tavsiyeler G20 ülkeleri bilim akademilerinin başkanları tarafından resmen Almanya Başbakanı Dr. Angela Merkel’e iletilecek.
7-8 Temmuz 2017’de düzenlenecek G20 zirvesinde ise dünya ekonomisi, ticaret ve yatırım, istihdam, finansal piyasalar, uluslararası vergi işbirliği, iklim ve enerji, 2030 gündemi, küresel sağlık, kadının güçlenmesi, göçlerin sebeplerinin üstesinden gelme, terörle mücadele, tarım ve gıda güvenliği gibi öncelikli konu başlıkları konuşulacak.

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS