Engelli Adaydan "Engelsiz" Park

21.03.2015 17:18:47 tarihinde eklendi, 884 kez okundu
İZMİR’İN BAYINDIR İLÇESİNDE ZİYARET ETTİĞİ ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN, OYUN PARKLARININ OLMADIĞINI ÖĞRENEN AK PARTİ İZMİR 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AHMET UĞUR BARAN, MERKEZDE EĞİTİM GÖREN ÖZEL ÖĞRENCİLERE “ENGELSİZ” BİR OYUN PARKI HEDİYE ETTİ.

İzmir’in Bayındır ilçesinde ziyaret ettiği özel eğitim merkezindeki öğrencilerin, oyun parklarının olmadığını öğrenen AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Uğur Baran, merkezde eğitim gören özel öğrencilere “engelsiz” bir oyun parkı hediye etti.
İzmir’in Bayındır ilçesinde, seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Uğur Baran, ziyareti esnasında, özel eğitim merkezindeki öğrencilerin oyun parklarının olmadığını öğrenince harekete geçti. “Tüm engeller kalkana dek” sloganıyla yola çıkan Baran, 140 özel öğrencisi olan eğitim merkezine “engelsiz” bir oyun parkı hediye etti.


Bayındır Efe Özel Eğitim Merkezi’nde yüzlerini rengarenk boyayan özel öğrenciler tarafından karşılanan bedensel engelli milletvekili aday adayı Ahmet Uğur Baran, engelsiz oyun parkının açılış töreninde, hedeflerinin İzmir’de yaşayan 280 bin engellinin sesini daha gür çıkarabilmek olduğunu söyledi. Hediye ettiği engelsiz oyun parkının ülkenin tüm ilçelerine örnek olmasını istediğini ifade eden Baran, “Buradaki kardeşlerimizin yüzlerindeki gülümseme, içlerindeki mutluluk her şeyden önemli bizim için. Buradaki park tüm Türkiye’ye dalga dalga yayılacaktır. Milletvekilli seçildiğim takdirde tüm oyun parklarına entegre edilmiş engelli çocuklarımıza uygun çocuk oyun alanları olacak. Bunun taahhüdünü veriyorum. Bir engelli ebeveyni çocuğunu parka götürdüğü zaman, oynayan engelsiz çocukları, kendi çocuklarını izletmek zorunda kalmayacaklar. Mecliste en büyük hedefim bu korkuları ortadan kaldırıp, hem engelli çocuğu olan ebeveynlerin hem de engelli ebeveynlerin sosyal hayata çok rahat dahil olabilmeleri için elimden geleni ortaya koyacağım” dedi.


Hediye ettiği park için Baran’a teşekkür eden özel öğrenciler ve velileri çok mutlu olduklarını ifade etti. Özel eğitim öğretmeni Serdar Kaygısız da, engellilerin ve engelli ailelerin yaşadığı sorunlar ve sıkıntılar konusunda destek veren Ahmet Uğur Baran’ı mecliste görmek istediklerini söyledi.

 
 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS