Bilinçli Üniversite Engelsiz Kampüs" Projesi

01.12.2017 19:27:23 tarihinde eklendi, 713 kez okundu
Karaman´da "Bilinçli Üniversite Engelsiz Kampüs" Projesinin kapanış programı gerçekleştirildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Karaman İslami İlimler Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen projenin kapanış toplantısı, KMÜ Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Karaman İslami İlimler Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Duran Ali Yıldırım, yaptığı konuşmada, her türlü engel ile mücadele etmeye devam edeceklerini, toplumu bilinçlendirmeye gayret edeceklerini kaydetti.

Karaman'daki protokol ve sivil toplum kuruşluşlarının engellilere karşı duyarlı olduğunu söyleyen Yıldırım, şunları ifade etti:

"Her bir programın amacı Karaman genelinde engelliler ve engelliliğe karşı tam bir toplumsal farkındalık ve bilinç oluşturmak, bunu artırarak devamını sağlamak, çözüme ulaştırılmasını gerçekleştirmektir. Bütün çevremiz ile bir arada yaşıyoruz. Yaşadığımız insanlara karşı, çevremizde bulunan olaylara karşı sürekli bir bilinç ve duyarlılık içerisinde bulunmamız gerekiyor. Çalışmalarımızın sadece bu proje çerçevesi içerisinde yeterli olduğunu, biteceğini söylemiyoruz."

Konuşmaların ardından, Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Başkonak, proje kapanış ve değerlendirme sunumu gerçekleştirdi.

Ardından düzenlenen panelde görme engelli eğitimci-yazar Halis Kuralay, bedensel engelli Ayhan Bahçeli ve işitme engelli Turan Yalçın hayat hikayelerini anlattı.

Program, işaret dili eğitimi alan katılımcılara sertifika töreni ile sona erdi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Karaman İslami İlimler Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen projeyle üniversitenin farklı akademik birimlerinden 120 öğrenci ile 30 akademik ve idari personele 3 ay boyunca 120 saat temel düzeyde işaret dili eğitimi verildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!



Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  




Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS