KTO Karatay öğrencilerinden “Engelli Çocukların Hakları” etkinliği

23.11.2017 18:30:07 tarihinde eklendi, 366 kez okundu
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından 20 Kasım Çocuk Hakları Günü kapsamında “Engelli Çocukların Hakları” etkinliği düzenlendi.

Çocuk Gelişimi Programı’nda öğrenim gören 130 öğrenci ve programın öğretim elemanları, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nde (SOBE) engelli çocukların haklarına dikkat çeken söyleşi programında buluştu. Otizm konusunda Türkiye’nin en prestijli tesisleri arasında yer alan SOBE’de, otizmli ve engelli çocukların haklarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıda SOBE Eğitim Koordinatörü Psikolog Fatma Güllüoğlu, eğitim programlarıyla ilgili bilgi verdi. Güllüoğlu, “1985 yılında doğan her 2 bin 500 kişiden birine otizm teşhisi konarken bugün bu rakam her 68 bireyden 1 bireye ulaşmış durumda. Ülkemizde 0-18 yaş arasında 350 bin civarında otizmli birey olduğu tahmin ediliyor. Erken teşhis ve eğitim faaliyetleri ile otizmli bireyler %50 oranında topluma kazandırılabiliyor” dedi.

Öğrencilerin hazırladığı video gösterisinin ardından otizmli ve engelli bireylerin hakları konusunda açıklamalar yapıldı. Karşılıklı soru-cevap şeklinde geçen bilgilendirmenin ardından Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Hatice Yalçın tarafından SOBE Koordinatörü Fatma Güllüoğlu’na hediye takdim edildi. Programın düzenlenmesine önemli katkı sağlayan Bölüm Koordinatörü Öğretim Görevlisi Emine Aslan Kılıçoğlu’na ve programın öğretim elemanları Öğretim Görevlisi Canan Ertürk Keleş ile Öğretim Görevlisi Ayşegül Yıldırım’a katkılarından dolayı teşekkür edildi.

SOBE kurumunda eğitim programlarını yerinde gözlemleyen öğrenciler, söyleşinin ardından kurumdaki kafeteryada kahvaltı yaparak keyifli bir gün geçirdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS