Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Konya’da 466 milyon liralık tesisin temelini attı

04.11.2017 15:43:19 tarihinde eklendi, 439 kez okundu
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Konya’nın Ereğli ilçesinde inşa edilecek olan 466 milyon lira yatırım bedelli Ereğli-İvriz Sağ Sahil Sulama Tesisinin temelini attı.

Ereğli Belediyesi Kongre Merkezinde düzenlenen İvriz Sağ Sahil Sulaması temel atma merasimi ile orman mahallelilerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı töreninde konuşan Bakan Veysel Eroğlu, inşa edilecek tesisin özelliklerine değinerek, "466 milyon TL’ye mal olacak bu tesis ile Ereğli Ovası’nın bereketli toprakları modern sulama sistemiyle buluşacak. 247 bin 200 dekar zirai araziyi kapsayan sulama tesisi için toplamda 650 kilometreden daha uzun boru hattı döşenecek. Tesis tamamlanınca milli ekonomiye yıllık 108 milyon TL katkı sağlanacak, vatandaşımızın yüzü gülecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Veysel Eroğlu, hükümetin yatırımlara devam edeceğini vurgulayarak, “Ereğli gibi bütün yurdu tesislerle donatıyoruz. Konya Ovası Projesi (KOP) ile büyük bir kalkınma sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Bunu 3 Kasım’da iktidarının 15. yılını kutlayan, güveninizle memlekete istikrar sağlayan AK Parti hükumeti ile başardık. Paramızdan 6 sıfır attık, itibarımız yükseldi. Faiz lobisi vardı. Toplanan verginin yüzde 86’sını faiz lobisi hortumluyordu. Faiz lobisinin hortumunu kestik oraya giden para artık size yatırım olarak geliyor. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hedefler ile milletimiz 21. asra mührünü vuracak” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Veysel Eroğlu, diğer protokol üyeleri birlikte Ereğli-İvriz Sağ Sahil Sulama Tesisi’nin temelini attı. Temel atma merasiminden hemen sonra 10 aileye gelir getirici tür sertifikası, 10 aileye de ORKÖY sertifikası Bakan Veysel Eroğlu tarafından imzalanıp verildi. Programa, Bakan Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Konya Valisi Yakup Canbolat, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, AK Parti Konya Milletvekilleri Halil Etyemez, Hüsnüye Erdoğan, Mehmet Babaoğlu, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS