Konya Organize Sanayi’den liseye sosyal tesis

01.11.2017 15:00:05 tarihinde eklendi, 600 kez okundu
Konya Organize Sanayi’nin Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptırdığı sosyal tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sosyal tesisinin açılışında konuşan, Konya Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye’nin 8. proje okulu olan lisede temel hedeflerinin her öğrenciyi ülkesine değer katan birey olarak mezun etmek olduğunu söyledi. Kütükcü, “Bu okul bizim gözbebeğimiz. Bunun için Konya Organize Sanayi Bölgesi olarak okulumuza, dolasıyla da öğrencilerimize daha iyi bir eğitim hayatı için sürekli yatırım yapıyoruz. Bu yıl Mayıs ayında proje okulu ilan edilen ve Türkiye’nin 8. proje okulu olan lisemizde temel hedefimiz, her öğrencimizi şehrine ve ülkesine değer katan, üreten nesiller olarak mezun etmek. Bu amaçla hem iyi bir mesleki ve teknik eğitim veriyoruz hem de iş garantisi veriyoruz. Bu lisede biz ara eleman yetiştirmiyoruz, aranan eleman yetiştiriyoruz. Öğrenciler şunu iyi bilin; siz ara eleman değilsiniz, aranan elemansınız, aranan. Okulumuzun eğitim alt yapısını geliştirmek amacıyla bugüne kadar çok önemli yatırımlar yaptık. 600 öğrenci kapasiteli ve 20 derslikli lisemize, 4 atölye kazandırarak öğrencilerimizin pratik ağırlıklı bir eğitim sürecinden geçmesini sağladık. 200 kişi kapasiteli öğrenci yurdu ile öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını ücretsiz karşılıyoruz. Her öğrencimize ücretsiz servis imkanı sunuyoruz" dedi.

"Bu şehir ülke ekonomisini besleyen can damarlarından biridir"

Programda konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, iyi bir eğitimin tüm gençlerin hakkı olduğunu, onlara iş imkanı sunmanın da Milli Eğitim Bakanlığının görevi olduğunu ifade etti. Erdem, “2002 yılından bu yana devlet eliyle eğitim alanında çok önemli yatırımlar yaptı. Özellikle mesleki eğitimde pek çok düzenlemeler hayata geçti. Konyamız, gerek tarihinden aldığı sorumluluk duygusuyla, gerek coğrafi konumu itibariyle çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Bu şehir, adeta ülke ekonomisini besleyen can damarlarından biridir. Hammadde temini ve pazarlama noktasında da Anadolu’nun en gözde şehirlerinden olan Konya, eğitim ve ekonomi başta olmak üzere her noktada ürettiği ve yürüttüğü projelerle göz dolduran büyük bir medeniyet şehridir. Şehrin dokusundan hareketle vuku bulan bu gelişme ve büyüme, Hükümetimiz tarafından gerçekleştirilen yatırımlarla da taçlanmaktadır. Konya, günden güne var olan cazibesine güç katarak yoluna devam etmektedir” şeklinde konuştu.

"28 Şubat sürecinde meslek liselerinin önü kapatıldı"

Konya Vali Yardımcısı Mehmet Usta da konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir İktisat Kongresinde çok önemli kararlar aldığını, daha sonra devlet ve özel sektör eliyle pek çok sanayi kuruluşları kurulduğunu hatırlattı. 28 Şubat döneminde meslek liselerin önlerinin kapatıldığına da değinen Usta, sanayi ve eğitim işbirliği ile mesleki eğitimin tekrar hak ettiği konuma çıkmakta olduğunu ifade ederek, bu okulun ve tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise, bu lisenin Türkiye’deki en güzide mesleki eğitim komplekslerinden biri olduğunu vurgulayarak, öğrencilere buradan mezun olduklarında geleceğin büyük Türkiyesine hizmet edecek şekilde kendilerini yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Plaket ve hediyelerin takdimi ile atölye ve tesisin açılmasının ardından program sona erdi.

Programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Konya Vali Yardımcısı Mehmet Usta, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Konya Organize Sanayi Bölgesi ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, işadamı Mehmet Tuza, işadamları, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS