Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya’da:

28.10.2017 19:05:51 tarihinde eklendi, 512 kez okundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’ye Irak’ta, Suriye’de, Afrika’da, Balkanlarda ne işin var dilenlere sormak lazım” diyerek, “Peki sizin buralarda ne işiniz var” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlana Meydanında düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasına şöyle devam etti: “Yarın Cumhuriyetin 94’üncü yıl dönümünü kutluyoruz. İnişli ve çıkışlı da olsa asla küçümsenemeyecek günlere gelmiştir. Gönül daha iyisini ister elbet. Kazanabileceğimiz halde kaybettiklerimizin muhasebesini hep yaptık, yapacağız. Tek parti döneminin bu ülkeye en büyük kötülüğü, tarihimizi 1919’dan, 1923’den başlamış olmaktır. 1923 halbuki yeniden ayağa kalkış dönemidir. Vatanımız olan Anadolu’ya elbette sıkı sıkı sarılacağız. Bugün Karadeniz’den Hint Okyanusuna kadar hüsnü kabulle karşılanıyorsak sebebi budur. Yıllarca bizi bu gerçeklerden, vizyondan uzak tuttular. Türk milletinin yeniden gerçek gücünü, yeni yüzünü görmekten birileri kudurmuş durumda. Türk Milleti yüzlerce milyon kardeşi ile birlikte yeniden kurulan dünyada hak ettiği yeri almanın kararlılığı içindedir. Geçtiğimiz 15 yılda 3 kat büyüyen Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşmasını kim engelleyebilir. Onlar büyüyemez diyorlar, işte bakın ilk çeyrekte yüzde 5 büyüdü. Çalışıyoruz, koşuyoruz. Daha iyi olacak. Milletçe koşuyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişte, şimdiden 2019 Mart’ına hazır mısınız? 2019’un Kasım’ına hazır mısınız? Başkanlık sistemi için o reformu yapmaya hazır mıyız? Gerek 15 Temmuz, gerek Fırat Kalkanı, gerek terörle mücadelede varız. Mağdur, mazlumların olduğu yerde biz varız. Türkiye kendisine yeni bir gelecek inşa ediyor. 2023 hedefi bu geleceğin ilk adımıdır. Bunu 2053 ve 2071 izleyecek. Biz göremeyeceğiz ama inşallah sizler göreceksiniz. Konya tarih boyunca hep kurucu ve öncü bir şehir olmuştur. Bu kritik dönemde de yine ilk saflarda yer almaya var mısınız? Maşallah, Tebarek Allah. Ne kadar güzel.”

“Sizin buralarda ne işiniz var”

Türkiye’nin bu dirilişinden, yükselişinden rahatsız olanların terör örgütü ile el ele verip önümüzü kesmeye, yeniden kendi biçtikleri dar gömleğe sığdırmaya çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, “Halbuki biz isyan eden bir milletiz. Kükreyen bir milletiz. Türkiye’ye Irak’ta, Suriye’de, Afrika’da, Balkanlarda ne işin var diyenlere sormak lazım. Peki sizin buralarda ne işiniz var? Çünkü bunların derdi yok. Bize sınır olan Suriye’de ne işiniz var diye soramazlar. Bizim derdimiz var, biz dertliyiz. Biz buralardayız. Çünkü bizim bu coğrafyaların hepsiyle de insani ve tarihi bağlarımız var. Buralarda ağlayan her çocuğun gözyaşlarını silmek bizim boynumuzun borcu. Yüreğine ateş düşen her anneye omuz vermek bizim en asli görevimizdir. Bir video izledim. 4 yaşındaki bir çocuğa boynuna ip bağlamış çekiyor. Böyle bir şey olur mu? Böyle anne olur mu? Biz bunlara müdahale ederiz. Etmek durumundayız. Bize Suriye’den Irak’tan füze gelecek, burada ne arıyorsunuz diyecekler. Yok öyle bir şey. Demokrasi onlara başka, bize başka işliyor. Bir yandan tüm insanlığı ortak kubbemizden gelen çatırtılar konusunda ikaz ediyor ve bir yandan da kendi gücümüz ile gelişmelere müdahil olmaya çalışıyoruz. Bizim de silahlı insansız uçaklarımız var. Artık biz yapıyoruz, verirler mi demiyoruz. Kötü komşu bizi ev sahibi yaptı. Daha iyi olacak. Yeter ki biz birbirimize inanalım. Yapacak çok işimiz var. Bunun için çalışıyoruz, dikkatli ve kararlı olarak ilerliyoruz. İnşallah bundan sonra yine dikkatli, fakat çok daha süratli olarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler, yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi. Törende bir genç kız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a resminin yer aldığı kendi yaptığı tabloyu hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören alanında yanına gelenleri de dinleyerek notlar aldırdı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS