Seydişehir’de Medeniyet Okulu tiyatrosuna büyük ilgi

25.10.2017 16:32:47 tarihinde eklendi, 391 kez okundu
Konya Büyükşehir Belediyesinin başlattığı “Medeniyet Okulu Projesi” kapsamında Seydişehir Belediyesinin de katkıları ile Medeniyet konusunun işlendiği tiyatro gösterisi Seydişehirli öğrencilerle buluştu.

Seydişehir’de eğitim öğretim gören ortaokul öğrencilerine yönelik yapılan tiyatro gösterisi ile köklü geçmişimizde unutulmaya yüz tutan tarihi, kültürel ve ahlaki konular işleniyor. Seydişehir Şaban Cengiz Kültür Merkezinde tek seans halinde gerçekleştirilen gösteriler tiyatro sanatçısı Hüseyin Goncagül ve ekibi tarafından sunuldu. Tiyatro gösterisinde, Seydişehir’in kurucusu Seyyid Harun Veli Hazretlerinin tanıtımı yapılırken, Hacivat ve Karagöz gibi karakterlerle çocuklara medeniyet, dürüstlük gibi konularda değerler eğitimi eğlenceli bir dille veriliyor. Ayrıca çocukların büyük ilgi gösterdiği ateşbaz ve jonglör gösterilerine öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Öğrencilere tiyatro sonunda Seydişehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS