Akşehir’de “Çöp Taksi” hizmeti

23.10.2017 15:43:22 tarihinde eklendi, 461 kez okundu
Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, şehir temizliğinde önemli bir rol alacak olan dar sokaklara parklara rahatlıkla girebilecek kapasiteye sahip “Çöp Taksi” hizmetini faaliyete sundu.

Hizmete başlayan Çöp Taksi ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, “Akşehirimiz gelişen ve değişen bir şehir olmaya devam ediyor. Bu yoğunluğumuza istinaden özellikle temizlik konusunda daha fazla çalışmamız, yeni çözümler üretmemiz gerekiyor. İşte hizmete sunduğumuz ‘Çöp Taksi’ de bu yeni uygulamalarımızdan bir tanesi. Vatandaşımız evinin, sitesinin, dükkanının önünde veya cenaze, düğün, mevlüt gibi özel kutlama programlarında rutin dışı oluşan çöpleri 444 9 153 çağrı merkezimizi arayarak bildirimde bulunduğunda, Çöp Taksimiz, hemen o bölgeye gidip bu çöpleri, atıkları alıyor.

Toplanan çöpleri, atıkları bir noktada ulaştıkları çöp kamyonlarına aktarıyor ve görevine devam ediyor. Şehrimizin temizliğinde çok önemli bir rol alacak olan ‘Çöp Taksi’ hizmeti dar sokaklara, parklara rahatlıkla girebilecektir. Çarşıya, merkezdeki birçok noktaya büyük çöp kamyonları giremiyor, girse de trafikte zaman zaman aksamalar oluyor. Çöp Taksi sayesinde trafiğe kapalı, dar ve ara sokaklardaki çöpleri de rahatlıkla alabileceğiz. Çöp Taksi hizmetinde, gelen ihbarları da değerlendirip, çöp yığınlarının da önüne geçmeyi planlamaktayız. Şimdilik pilot olarak hizmete başlattığımız yüzde 100 Doğa dostu Çöp Taksi hizmetimizin beğenilmesi ve hizmet kalitesini artırması halinde Çöp Taksi sayısını da çoğaltabileceğimiz düşünüyoruz” dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS