Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi, öğrencilerini buluşturdu

19.10.2017 17:04:46 tarihinde eklendi, 488 kez okundu
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Engelsiz Yaşam Birimi, yeni dönem öğrencileriyle tanışmak amaçlı kahvaltı programında bir araya geldi.

Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi, öğrencileri Binicilik Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programında buluşturdu.

Öğrencileri kahvaltı programında ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten SÜ Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Özlem Karakuş, “Selçuk Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi 2009 yılında Rektörlük bünyesinde kuruldu. Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut’un Başkanlığında direk çalışmalarımız Rektörlüğe bağlı olarak devam ediyor. Birimde; 2 sosyal çalışmacı, 2 memur, SÜ. Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nden 1 araştırma görevlisi ve sosyal hizmetlerden stajyer öğrencilerimiz bulunuyor. SÜ. Engelli Öğrenci Birimi, engelli öğrencilerle ilgili her şeyi planlayıp tasarlamakla yükümlü. Yüksek Öğretim Kurumu’nun verdiği direktifler doğrultusunda engelli öğrencilerin; barınma, yemek sorunları derslerle ilgili problemleri ayrıca eğitim ve öğretimle ilgili baş etmek durumunda olup da baş edemedikleri konularda devreye girip sorunlarını çözmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“Öğrencilere kolaylık sağlanıyor”

Engelsiz Yaşam Birimi’nin çalışma işleyişiyle ilgili bilgilendirmede bulunan Doç. Dr. Özlem Karakuş, “Birim bünyesinde yönetim kurulu bulunuyor. Başedemediğimiz durumlarda danışma kurulumuz var. Dönem başı ve sonu itibariyle belirli haftalarda kendi içimizde toplanıp ne yapacağımızı konuşuyoruz. Amacımız; dezavantajlı olarak tanımladığımız öğrencilere verilen haklara kolaylıkla ulaşmalarını sağlamak için danışmanlık ve aracılık görevi yapıyoruz. Öğrencilerin; eğitim ve öğretim haklarıyla ilgili kendilerine bilgilendirme yapıyoruz. Aklınıza gelebilecek her türlü problemde destek olmaya çalışıyoruz. Örneğin; ücretsiz yemek kartları veriyoruz ya da kayıtta öncelik veriyoruz. Hak ettikleri konularda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen kahvaltı programına Öğrenci İşleri Daire Başkanı Abdullah Yorulmaz da katılarak öğrencilerle yakından ilgilendi.

Uluslararası spor kongresine davet

SÜ Engelsiz Yaşam Birimi Öğrenci Temsilcisi Ömer Faruk Gönül ise, “Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde Konya’da bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Kongresi’ne hazırlanıyor. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 20-21 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan kongre engelli bireyler de beden eğitimi ve spor konularında araştırmaları yapan araştırmacılar bir araya geliyor. Program Cuma günü saat 09.30’da başlıyor. Yurt dışından gelen hocalarımız, fiziksel aktiviteler yaptıracak. Bu kongre spora başlamanız açısından önemli olduğunu düşünerek tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS