Tur operatörlerine Beyşehir’in turizm potansiyeli tanıtıldı

16.10.2017 16:58:19 tarihinde eklendi, 403 kez okundu
Konya’nın Beyşehir ilçesi ve yakın çevresinin turizm potansiyeli düzenlenen etkinlik kapsamında ilçeye gelen tur operatörleri ve otel yöneticilerine tanıtıldı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi tarafından gerçekleştirilen ve Beyşehir Belediyesi’nin de destek verdiği “Beyşehir Destinasyonunun Pazarlanması” konulu etkinlik kapsamında yurdun değişik illerinden ilçeye gelen tur operatörleri ve konaklama tesisi sahip ve yöneticilerine Beyşehir’in tarihi mekanları gezdirilirken, turizm potansiyeli anlatıldı.

 

Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan SÜ Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Sezgin, Türkiye’de birçok il ve ilçenin marka şehir olması, destinasyonunun pazarlanması ve yatırım projelerinde yer aldığını belirterek, “Bu konuda, 60’a yakın projem var. Beyşehir’de de somut olarak hangi adımları atabiliriz, onları tartışalım diye bir aradayız. Beyşehir ve çevresi destinasyonunu nasıl pazarlayabiliriz hep beraber bunu konuşup, değerlendireceğiz” dedi.

 

Beyşehir’in turizm potansiyeli yönünden birçok artı değere sahip olduğuna da konuşmasında dikkati çeken Prof. Dr. Sezgin, yörenin ‘yavaş şehir’ statüsünü kavuşturulduğu takdirde, elde edeceği kazanımlara dikkati çekerken, “Türkiye’deki ‘yavaş şehir’i ilk olarak çalışan kişiyim. Türkiye’de halihazırda 14 yavaş şehir var. Burası da tam yavaş şehir olabilecek bir kent. Bir diğer adıyla ‘sakin şehir’ olan ‘Yavaş şehir’ ne demek? Yaklaşık 50 kriter var bu konuda. Yüzde 50’sini sağlayan bu unvana sahip oluyor. O kentteki doğal ürünlerinden tutun da, kentin trafiğine kadar birçok şeyini kontrol altına alıyorsunuz ve turistler bu şehirleri tercih etmeye başlıyor. İlk olarak İtalya’da ortaya çıkan ve dünyaya yayılan bir sistem aslında. Bir turizm pazarlama biçimi, neden Beyşehir de bir sakin şehir olmasın” diye konuştu.

 

Prof. Dr. Sezgin, daha sonra Beyşehir gölü Milli Parkı sürdürülebilir turizm planı çalışmasıyla ilgili olarak sunumunu yaparken, katılımcılar da Beyşehir’in turizm potansiyelinin daha çok nasıl değerlendirilebileceğine ve beklentilerine yönelik düşüncelerini dile getirdi.

 

Toplantıya, Beyşehir Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zengin, Beyşehir Ali Akkanat MYO Müdürü Okt. Dr. Oktay Nar, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, Beyşehir Birliği, Göl, Çevre ve Doğa Derneği Başkanı Sami Tan, akademisyenler, tur operatörleri, konaklama tesisi sahip ve yöneticileri katıldı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS