Konya’da kayak merkezi toplantısı

14.10.2017 16:22:40 tarihinde eklendi, 431 kez okundu
Konya’nın Derbent ilçesinde hayata geçirilecek Aladağ Kış Sporları Merkezi Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Konya Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen daire başkanlarının katıldığı toplantıda, Derbent ilçesindeki Aladağ Kayak Merkezi’nde yapılacak tesislerin yeri ve kurumlar arası koordinasyon konularının ele alındığını belirtti. Acar, “Konya Büyükşehir Belediyemiz ile Konyamız için çok önemli olan ciddi bir projeyi hayata geçirebilmek için yoğun gayret gösteriyoruz. Şu anda Kültür ve Turizm Bakanlığı 33 kurumdan bu proje hakkında görüş aldı. O komisyondan Aladağ Kayak Merkezi Projesi, inşallah turizm ilanı olarak çıkacak. Önümüzdeki günlerde bu konunun netleşeceğini bekliyoruz. Konya Büyükşehir Belediyemiz de ihale hazırlığı içerisinde. 54 milyon metrekarelik bir alan projelendirildi. Bu projenin etap etap yapılacağını söylemek mümkün. Bundan sonra ihale süreçleri başlayacak ve proje adım adım hayata geçmeye başlayacak. Kalkınma Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlıklarımızın da proje ile ilgili destek sözlerini aldık. Proje devreye girdiğinde bölgemizde sadece kış turizmi değil, yılın dört mevsiminde doğa sporlarının yapılmasının da önü açılmış olacak” dedi.

 

Acar toplantıya, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca, Genel Sekreter Yardımcısı H.Selim Büyükkarakurt, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Nurullah Osmanlı, Emlak Yönetimi Dairesi Başkanı Fatih Sert, Yapı Kontrol Dairesi Başkanı Mustafa Yaylacı, Kırsal Hizmetler ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Mustafa Yazlık, Özel Projeler Şube Müdürü Mustafa Seyrek ve Kent Bilgi Sistemi Şube Müdürü Emra Sert’in katıldığını sözlerine ekledi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS