KARSEM’den Siber Güvenlik Eğitimi

27.09.2017 19:00:01 tarihinde eklendi, 461 kez okundu
KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Geliştirme Merkezi (KARSEM) tarafından düzenlenen ve toplam 5 gün süren Siber Güvenlik Eğitimi tamamlandı.

Kurulduğu günden bu yana düzenlediği programlarla mesleki kariyerin artırılmasında ve topluma bilgi ve beceri kazandırılmasında başarılı çalışmalar yürüten KTO Karatay Üniversitesi KARSEM’de eğitimler devam ediyor. KARSEM tarafından düzenlenen ve toplam 5 gün süren Siber Güvenlik Eğitimi tamamlandı. KTO Karatay Üniversitesi’nde gerçekleşen eğitimde, son yılların en önemli konularından biri olan siber güvenlik ve sanal mecrada karşılaşılan sorunların çözümü için izlenilecek yol konusunda önemli bilgiler verildi. Eğitim sonucunda kursu başarı ile tamamlayan adaylara KARSEM tarafından katılım sertifikası takdim edildi.

Temel linux ve güvenlik duvarı eğitimleri, ağ sistemleri zafiyet tespiti ve sızma önleme testleri, sosyal mühendislik ve son kullanıcıyı hedef alan saldırılar, internet üzerinden bilgi toplama gibi konularda düzenlenen eğitim programı ile katılımcılar sahip oldukları sistemlerin hangi tür saldırılara karşı savunmasız olduğunun tespit edilmesinde önemli rol oynayan testleri uygulama imkanı buldu.

KARSEM’in üniversite mezunları ve toplumun her kesiminin yaşam boyu öğrenim süreçlerinde yer almaları için ihtiyaç duyulan her alanda eğitim programları düzenleyerek üniversite personeli ve öğrencilerin, çeşitli meslek grubu mensuplarının ve diğer bireylerin bilgi ve becerilerini artırmak, mesleki kariyerlerini desteklemek amacıyla sertifika programları, kurslar, seminerler düzenlemek, danışmanlık sağladığı ifade edildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS